#1 2006-04-24 20:15:17

reddie

ADMINISTRATOR

Skąd: Szczecin/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2006-04-22
Posty: 923
WWW

Wpisujcie filmy, które lubicie

Piszcie tutaj o swoich filmowych faworytach, o filmach, które polecacie - najlepiej z uzasadnieniem.
___________________________________

"Brokeback Mountain" Ang Lee
Nie wiem, czy to mój ulubiony, ale z całą pewnością jeden z najlepszych jakie widziałam. Wywarł na mnie ogromne wrażenie. Dwie sprawy: aktorstwo i opowieść. Aktorstwo - Jake Gyllenhaal i Heath Ledger zdołali ukazać wszelkie subtelności tragicznego, bo niemożliwego związku dwóch zagubionych, spragnionych uczuć kowbojów. Żeńska część obsady natomiast zasługuje na oklaski ze względu na fenomenalne, moim zdaniem odegranie rozpaczy i bólu, gdy okazuje się, że nic nie jest takie proste w kwestii uczuć. Lee przedstawia świat, w którym do tego stopnia człowiek boi się przeciwstawić ustalonemu porządkowi, że okłamuje sam siebie i w konsekwencji cierpi. Lecz nie może wydostać się z pułapki tzw. społecznych oczekiwań. Wzruszający obraz, bardzo oszczędne dialogi, mnóstwo delikatnych sugestii. Wrażliwy widz dostrzeże te istotne słowa, gesty, skrywane emocje bohaterów. Według mnie film jest zwyczajny, lecz w tej zwyczajności i prostocie kryje się piękno. Polecam oczywiście:)
Nie dostał Oskara za najlepszy film - byłam rozgoryczona

Offline

 

#2 2006-04-26 16:11:53

Ania

GARYOLDMANIAK *

1561059
Zarejestrowany: 2006-04-26
Posty: 82

Re: Wpisujcie filmy, które lubicie

Ja mam wiele ulubionych filmów,ale może napiszę dzis tylko tyle: Bareja bez dwóch zdań!

Offline

 

#3 2006-04-26 16:50:45

tonks

GARYOLDMANIAK ***

Zarejestrowany: 2006-04-23
Posty: 285

Re: Wpisujcie filmy, które lubicie

hmm uno picolo problemo bo moimi ulubionym filmami są właśnie te gdzie występuje Gary ;)
no ale tak oprócz jeśli już miałabym jakiś wyrać to : Gladiator hehe

Offline

 

#4 2006-04-29 16:10:16

Magi

GARYOLDMANIAK ***

5512719
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Zarejestrowany: 2006-04-28
Posty: 214

Re: Wpisujcie filmy, które lubicie

W sumie to lubię dużo filmów i nie mam jednego, jedynego ulubionego, ale jak już mam wybierać to np. The Phantom of the Opera albo The Island...


The truth is... sometimes I miss you so much I can hardly stand it..

Offline

 

#5 2006-05-02 08:56:20

Ania

GARYOLDMANIAK *

1561059
Zarejestrowany: 2006-04-26
Posty: 82

Re: Wpisujcie filmy, które lubicie

Dla mnie ostatnio film "ANGEL A"!

Ostatnio edytowany przez Ania (2006-05-02 08:56:37)

Offline

 

#6 2006-06-06 07:38:59

reddie

ADMINISTRATOR

Skąd: Szczecin/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2006-04-22
Posty: 923
WWW

Re: Wpisujcie filmy, które lubicie

A widział ktoś taki norweski film "Kumple" (reż. Morten Tyldum)? Bartholomew85 mi na niego zwrócił uwagę. I muszę przyznać, że dobrze zrobił, ponieważ film jest naprawdę ciekawy. Piękna w swojej prostocie refleksyjna opowieść o przyjaźni, miłości, priorytetach... Świetne aktorstwo, świetna muzyka. Naprawdę bardzo polecam. Osobiście, oglądając "Kumpli" dość się wzruszyłam. Więcej można sobie poczytać na Filmwebie tutaj.

Offline

 

#7 2006-06-07 09:41:49

Magi

GARYOLDMANIAK ***

5512719
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Zarejestrowany: 2006-04-28
Posty: 214

Re: Wpisujcie filmy, które lubicie

Ja bardzo lubię film pt Velvet Goldmine (Idol), w rolach głównych Christian Bale (znany również jako Batman), Ewan McGregor (Obi Wan-Kenobi) i Jonathan Rhys-Meyers (nie wiem gdzie indziej grał ) a poza tym Brian Molko (Placebo) w epizodzie. Film opowiada o szalonych latach glam rocka w Wielkiej Brytanii, czasach sexualnej rewolucji, wspaniałej muzyki i kolorowych, błyszczących ciuszków. Ostrzegam film NIE DLA HOMOFOBÓW i ludzi o słabym sercu, preferujących tradycjonalne związki... ale jak ktos jest wystarczająco tolerancyjny i lubi muzykę w stylu Davida Bowie czy T-Rex to film jest naprawdę śliczny, wspaniła muzyka, troche humoru i dramatu, po prostu nietypowa opowieść o miłości. Polecam!


The truth is... sometimes I miss you so much I can hardly stand it..

Offline

 

#8 2006-06-17 09:40:30

reddie

ADMINISTRATOR

Skąd: Szczecin/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2006-04-22
Posty: 923
WWW

Re: Wpisujcie filmy, które lubicie

Będę niedługo oglądać "The Proposition" i "The Ghosts...Of the Civil Dead". Jeśli przeżyję, dam znać [img]http://www.garyoldmania.bestweb.pl/cpg145/images/smiles/.gif[/img]

Offline

 

#9 2006-06-17 10:33:23

tonks

GARYOLDMANIAK ***

Zarejestrowany: 2006-04-23
Posty: 285

Re: Wpisujcie filmy, które lubicie

a ja wybieram sie na omen

Offline

 

#10 2006-06-19 01:13:14

reddie

ADMINISTRATOR

Skąd: Szczecin/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2006-04-22
Posty: 923
WWW

Re: Wpisujcie filmy, które lubicie

Obejrzałam The Proposition... Niezwykły film. Niezwykły pod każdym względem. Wizualnie - pięknie sfilmowana Australia, kontrasty społeczne, brutalność i emocje. Muzycznie - Nick Cave, więc nie wymaga chyba komentarza. Aktorsko - Guy Pearce, Ray Winstone, Danny Huston, Emily Watson, John Hurt (przy okazji: uważam, że Ray Winstone jest genialnym aktorem). A Cave (scenariusz) i Hillcoat (reżyseria) to duet wielce utalentowany. Podstawową kwestią poruszoną w filmie jest według mnie to, że człowiek nie jest nigdy czarny albo biały (wydało mi się to symboliczne - biali i Aborygeni, nawiązanie do teorii Darwina, że u źródła jesteśmy tym samym). Człowiek jest moralnie niejednoznaczny, nie ma tylko skurwysynów i tylko aniołów. Zły nosi w sobie ziarno dobra, anioł zdolny jest do podłości. Osądzanie innych w kwestii moralności to nie zajęcie dla człowieka.  Poetyka filmu bardzo cave'owska. Mroczna, duszna, drażniąca, surowa, lecz subtelna jednocześnie na swój sposób.
Osobiście jestem poruszona tym obrazem.
__________________

Interesujący wydał mi się poniższy utwór z filmu...
The Rider Song

'When?' said the moon to the stars in the sky
'Soon' said the wind that followed them all
'Who?' said the cloud that started to cry
'Me' said the rider as dry as a bone
'How?' said the sun that melted the ground
and 'Why?' said the river that refused to run
and 'Where?' said the thunder without a sound
'Here' said the rider and took up his gun
'No' said the stars to the moon in the sky
'No' said the trees that started to moan
'No' said the dust that blunted its eyes
'Yes' said the rider as white as a bone
'No' said the moon that rose from his sleep
'No' said the cry of the dying sun
'No' said the planet as it started to weep
'Yes' said the rider and laid down his gun

Offline

 

#11 2006-06-19 09:01:35

Magi

GARYOLDMANIAK ***

5512719
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Zarejestrowany: 2006-04-28
Posty: 214

Re: Wpisujcie filmy, które lubicie

A ja z bratem obejżałam wczoraj Bridget Jones's Diary obie części, zarąbista komedia, tkz lekka, łatwa i przyjemna. Z chęcią do niej jeszcze kiedyś wrócę...


The truth is... sometimes I miss you so much I can hardly stand it..

Offline

 

#12 2006-06-19 09:52:17

reddie

ADMINISTRATOR

Skąd: Szczecin/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2006-04-22
Posty: 923
WWW

Re: Wpisujcie filmy, które lubicie

Też lubię BJ. Choć Diary chyba bardziej udany niż The Edge of Reason, gdybym miała oceniać. A to co wyczynia tam James Callis... super! http://picsrv.fora.pl/images/smiles/005.gif

Offline

 

#13 2006-06-19 15:31:31

reddie

ADMINISTRATOR

Skąd: Szczecin/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2006-04-22
Posty: 923
WWW

Re: Wpisujcie filmy, które lubicie

Właśnie zdobyłam się na odwagę i w końcu obejrzałam ten film Hillcoata "Ghosts...Of the Civil Dead" (scenariusz współtworzył m. in. Cave). Przepiszę to, co napisałam na innym forum:
Zatem... Co sądzę o tym filmie... Skrajnie przerażający i narysowany niepokojącymi barwami portret społeczności więziennej i społeczeństwa w ogóle. Być może słuszna w założeniu koncepcja przywrócenia moralnego porządku i bezpieczeństwa niestety upada, gdy dochodzi do fazy realizacji. Strażnicy więzienni są bowiem dokładnie tym samym, czym są więźniowie. Dochodzi do sytuacji, w której jedynym wyjściem jest - nie do końca wiadomo, z jakiej przyczyny, a może wiadomo? - sadyzm, okrucieństwo, strach i szaleństwo. Miejsce staje się piekłem. W gruncie rzeczy piekłem jest to, co dzieje się w umyśle ludzkim... Cave'owi & co. udało się stworzyć opowieść (?) mroczną, wyrazistą i straszną. Pokazać, jak zezwierzęcanie człowieka prowadzi do deprawacji i eskalacji brutalności. Człowiek jest u korzeni chory, wystarczy odpowiedni bodziec, aby choroba rozwinęła się w pełni i zaczęła siać zło i destrukcję. Bohaterowie filmu są dziwaczni i pokręceni, są potworami w czystej postaci. Cave zagrał szaleńca, który nawet nie myśli, nie kontroluje swojego nieodwracalnego szaleństwa. Potrafi tylko wykrzykiwać własną wściekłość ("Officer, come here. I wanna spit in your fucking eye!") i rozprzestrzeniać ją wokół. Muszę przyznać, że ten film nie jest dla każdego widza. Może scen ekstremalnie brutalnych jest niewiele, jednak klimat nie pozwala czuć się komfortowo i bezpiecznie (w sensie psychicznym). Tak czy inaczej, bardzo polecam.

Offline

 

#14 2006-06-28 22:50:35

tonks

GARYOLDMANIAK ***

Zarejestrowany: 2006-04-23
Posty: 285

Re: Wpisujcie filmy, które lubicie

ahhhh z dnia na dzień dostaje coraz większego bzika na punkcie Piratów z Karaibów (można to zaóważyć prędko)...pewnie dlatego że nie moge sie doczekać polskiej premiery

Offline

 

#15 2006-06-30 15:40:50

laluś

GARYOLDMANIAK

Zarejestrowany: 2006-06-30
Posty: 37

Re: Wpisujcie filmy, które lubicie

mój ulubiony film to hmmm pomyślmy ...Skazani na Shawshank, Szósty Zmysł i może to dziwne ale Nigdy w życiu rozbawiło mnie nieźle

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
maltańczyk koreański pozycjonowanie szczecin zaproszenia na ślub ręcznie robione wolne miejsca Hel materace hilding