#1 2006-06-03 06:55:54

reddie

ADMINISTRATOR

Skąd: Szczecin/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2006-04-22
Posty: 923
WWW

Sid Vicious

To chyba drugi w kolejności w moim rankingu. Zacytuję z biografii: "Alex Cox obsadził go w głównej roli Sida Viciousa w "Sid i Nancy". W filmie ukazana została droga Sida do sławy w Sex Pistols oraz jako ikony punkrocka, a główny punkt ciężkości położono na jego związku z Nancy Spungen - romansie, który zakończył się przedawkowaniem narkotyków i krwawą śmiercią. Po raz kolejny, Oldman był znakomity jako Sid - naćpany i pogmatwany, zagubiony i pełen nienawiści do siebie, ale wściekły na świat i walczący jak szalony, aby żyć zgodnie ze swoją reputacją. Podczas przygotowywania się do roli, Gary rozmawiał z matką Sida, która pożyczyła mu naszyjnik z łańcucha , noszony przez syna. Służył Gary'emu doskonale. Aby osiągnąć wymaganą dla potrzeb roli chudość, głodził się tak drastycznie, że wylądował w szpitalu."
Moje prywatne zdanie: patrząc na prawdziwego Sida i na Sida w wykonaniu Gary'ego, trudno mi było oprzeć się wrażeniu, że to ta sama osoba. To jak Gary wykonał w filmie utwory Viciousa powala na kolana. Czasem łapię się na tym, że wykonanie Gary'ego jest lepsze... Wybacz mi, Sidzie, gdziekolwiek jesteś! Rola naprawdę intensywna. Pięknie, realistycznie ukazane życie i osobowość Sida. Tak zawsze wyobrażałam sobie tego gościa. Ponoć były zgłaszane wątpliwości co do tego filmu, że niby postać Rottena została przedstawiona w złym świetle (a szczególnie jego relacja z Sidem) Cóż, Sid nie należał do najłatwiejszych osób, więc i relacje z nim nie musiały być łatwe. Ciekawostka: do roli Rottena brano pod uwagę Tima Rotha (dlaczego się nie zgodził? no dlaczego??) a do roli Sida podobno Daniela Day-Lewisa.

Offline

 

#2 2006-06-03 10:11:26

Rosencrantz

GARYOLDMANIAK ***

1103026
Zarejestrowany: 2006-05-30
Posty: 299
WWW

Re: Sid Vicious

Uwielbiam Pistolsów. I sięgnęłam zaraz po ten film (po wściekłości i brudzie:P). No i tam Gary. taka siurpryza. Sid nie umiał grać na basie ani spiewać ale cytując z filmu "he's a fucking star". Gary śpiewa jak śpiewa mi się podoba. Rola fantastycznie zagrana, może nazbyt się wczuł (szpital, no ale kłódkę /kurde dobrze napisałam?/ dostał i to się chwali), jak zwykle zasięgnął języka co do trybu życia i sposobu mówienia. Lubię tę rolę.

Rotten był niemiły (i jest nadal) dla każdego, nawet dla przyjaciół co tu się dziwić.

A Roth się nie zgodził bo powiedział, że "historia jest jeszcze zbyt świerza".

Poza tym Sid nie jest wcale apetycznyXD już lepszy Gary:)


http://s17.photobucket.com/albums/b90/D … go%202006/

Hehe imprezy z Kaszaną/Rosencrantz - samo zdrowie

Offline

 

#3 2006-06-03 10:37:56

reddie

ADMINISTRATOR

Skąd: Szczecin/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2006-04-22
Posty: 923
WWW

Re: Sid Vicious

Myślę, że w przypadku obu: Sida i Johna można mówić o "obiektywnie ciężkich charakterach". Ale nie znam aż tak dobrze tych charakterów, żeby móc się śmiało wypowiadać. Trudno powiedzieć na ile oni naprawdę tacy byli a na ile była to medialna prowokacja.
Szkoda, że Roth się nie zgodził, bo fajnie im wychodzi razem współpraca.
Rozbrajające było to, że w ramach przygotowań do roli Gary chodził na lekcje gry na basie po to, żeby nauczyć się ją trzymać Fakt, gdyby nauczył się na niej grać, nie byłby potem wiarygodny w roli Sida http://garyoldman.info/Forum/Smileys/classic/MDR-mort-de-rire.gif
Ach, i przypomniały mi się znów stare punkowe czasy liceum...
I protestuję stanowczo: Sid był apetyczny. Teraz zapewne nie jest, trudno żeby był w zaistniałych okolicznościach... W każdym razie wtedy, gdy miałam 16 lat, był dokładnym ucieleśnieniem mojego ideału faceta: brudny i zły bezczelny prowokator na zewnątrz, wrażliwy w środku. Szkoda, że go już nie ma.
A Gary - oczywiście, że lepszy!

Offline

 

#4 2006-07-03 12:32:00

Rosencrantz

GARYOLDMANIAK ***

1103026
Zarejestrowany: 2006-05-30
Posty: 299
WWW

Re: Sid Vicious

ja - będąc właściwie tobą sprzed (tak niewielu) lat - wolę Rottena:D też lubie jak facet jest zły, bezczelny jak to określiłaś brudny ale żeby jeszcze jakoś śpiewał (głos dodaj do listy fetyszów - dlatego lubie Garego bo nim manipuluje:D) a sid to tumanek:)


http://s17.photobucket.com/albums/b90/D … go%202006/

Hehe imprezy z Kaszaną/Rosencrantz - samo zdrowie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Tłumaczenia czarter jachtów wolne apartamenty Darłówko czarter jachtów www