#31 2008-04-07 23:00:11

Melody

GARYOLDMANIAK

764559
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-01-15
Posty: 32
WWW

Re: Dyskusje o książkach

Mój angielski istnieje w fazie tzw. prawie rozwiniętej nigdy nie czytam w oryginale, chyba bym się zamęczyła. Slyszalam o tym projekcie, czy ogólnie o książkach w internecie, ale ja wolę tradycyjną wersję - sama nie wiem, jakoś tak lepiej się czuję, lubię przeglądać kartki, lubię dotyk starego pergaminu, lubię obwoluty, podpisywanie książek. Cokolwiek czytane w internecie nie robi na mnie takiego wrażenia. Hm, nigdy się nad tym nie zastanawiałam, choć Woolf faktycznie jest dołująca, nieco depresyjna, może nawet więcej niż nieco. Ale lubię i cenię jej prozę, szczególnie właśnie wtedy, gdy mam ,,melancholijny" nastrój.


Jest taki stary dowcip. Dwie ważne damy jedzą w resorcie Catskill Mountain. Jedna z nich mówi: ,,Jedzenie jest tu naprawdę okropne." A druga mówi: ,,Tak wiem. I jakie małe porcje." Takie właśnie mam podejście do życia. Pełne samotności, smutku, cierpienia i niezadowolenia. I to wszystko o wiele za szybko się kończy.

Offline

 

#32 2008-04-29 19:32:17

zoil

GARYOLDMANIAK *

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 76

Re: Dyskusje o książkach

woolf .. ło dżizas.. 'to the lighthouse' mnie dobijalo na studiach.. jak dlugo mozna kurde jakies rajtki robic??

a ja sobie czytam teraz ostatnia czesc trylogii pullmana "mroczne maretie", czyli 'bursztynowa lunete'.
polecam wszystkim, ktorzy widzieli to kiczowate pociete cos [bo tego sie filmem nie da nazwac:/], czyli 'zloty kompas'
jak czytalam 'zloty..' [pierwszy tom trylogii], to mialam wrazenie, ze to jest zupelnie inna opowiesc niz to, co w so-called 'filmie' bylo..

mmm... project gutenberg.. znana stronka:>
chociaz pewnioe czesciej w uzyciu jest sparknotes;)


LOOK AT ME, WITH MY PRETTY BRACELET AND TIARA.. I'M A FUCKIN' PRINCESS!

kontakt:500208988

Offline

 

#33 2008-05-01 16:58:43

Melody

GARYOLDMANIAK

764559
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-01-15
Posty: 32
WWW

Re: Dyskusje o książkach

Widzę, że tu nie znajdę dużo fanów Woolf No cóż w końcu to strona Gary'ego nie ma co narzekać.
A chciałam się zabrać za trylogię Pullmana, tylko film mnie zniechęcił (trochę głupio wyszło, sama nie wiem czemu tak się nastawiałam ;/ ), no ale skoro polecasz... wybiorę się do księgarni, obecnie obowiązkowo brnę przez ,,Potop" (fascynująąąąca lektura) i przez ,,Eragona" Paolini'ego - tym razem z nieprzymuszonej woli. I powiem wam, że o wiele bardziej wciąga niż historia tego pana szlachcica


Jest taki stary dowcip. Dwie ważne damy jedzą w resorcie Catskill Mountain. Jedna z nich mówi: ,,Jedzenie jest tu naprawdę okropne." A druga mówi: ,,Tak wiem. I jakie małe porcje." Takie właśnie mam podejście do życia. Pełne samotności, smutku, cierpienia i niezadowolenia. I to wszystko o wiele za szybko się kończy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zaproszenia-slub.eu jak-napisac-zaproszenie-na-komunie.eu zaproszenia-na-pierwsza-komunie-swieta.eu liczniki na wodę wrocław forum metin2